>
gizli ilimler
LUCİD RÜYA NEDİR?
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Konu: 85
Mesaj: 99
Cinsiyet: Undisclosed
Kıdem: May 2008

Lucid Rüya, rüya sırasında yaşanacak olağan üstü olaylar ve ya sık sık görülen rüyalar sonucu rüyada olduğunu fark etmektir. Mutlaka sizin de başınıza gelmiştir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, astral seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Astral seyahat, bildiğiniz gibi 3 farklı boyut taşır. Lucid rüya da sadece rüya aleminde gezebilirsiniz. Örneğin rüyada olduğunuzu fark ederseniz. Sakın uyanmaya çalışmayın. Hemen uçmayı düşünün ve kafanızı yukarı kaldırarak yükselmeye çalışın. Eğer başarırsanız, rüya aleminde dolaşabilirsiniz. Evet, fazla uzatmak istemiyorum. Nerden bu konu çıktı diye sorarsanız, ben bu olayı yaşadım. Size bu olayı anlatayım.

21 Eylül gecesi, sahura kalktım. Yemeğimi yedikten sonra tekrar yattım. Saat, 6:00 gibiydi. Hemen uyumuşum. Bir rüya görüyordum.O sırada rüyadan uyandığımı sandım. Gözümü açmış gibi oldum; ama bir baktım ki okulun spor salonundayım. Şaşırmıştım, evde yatakta olmam gerektiğini düşündüm. Saat 6:30 gibiydi; ama salonun penceresinden çok parlak bir güneş geliyordu. İki arkadaşım, o sırada basketbol oynuyorlardı. Onların yanından geçtim. Karşıda hocamızı gördüm ve ona doğru yürümeye başladım. O sırada rüyada olduğumu anladım; ama bilincim tamamen yerindeydi. -Ben bir ara astral seyahatle çok ilgilenmiştim, hatta denemeye bile karar vermiştim; ama dalga geçer gibi.-


İnternette araştığım astral seyahatle ilgili bilgiler, o anda gözümün önüne geldi. Lucid uykuya uğrayanların ne yaptıklarını düşündüm ve uçmaya karar verdim. Karşımda duran hocama doğru koşarken kafamı yukarı doğrulttum vücudumu dik tuttum ve yükselmeye başladım. Salonun tavanıyla yüz yüze geldiğim zaman aklıma bir anda okuduğum makaleler geldi. Orada astral yolculukta karşımıza cinlerin ve bunun gibi yaratıkların çıkabileceği yazıyordu. - ben cinlerden çok korkarım.- Hemen uyanmaya çalıştım. Gözümü açmaya çalışıyor; fakat, açamıyordum. Artık spor salonunda değildim; ama uyanmamıştım da. Gözümü açamıyordum. Kör olduğumu düşündüm. Kafamdan hızlıca saatin 7:00 olması gerektiği ve bu saatte havanın aydınlanması gerektiği geçti; ama ben, hiçbir ışık göremiyordum.
Beni ter bastı. Ayaklarımı oynatamıyordum. Anneme seslenmek istedim; fakat bağıramadım. Anne demeye çalışıyordum; fakat ağzım kilitlenmiş gibiydi. Sadece uğultular çıkarabiliyordum. O anda son bir güç anne diyebildim. Anne dememle her şeyin normale dönmesi bir oldu. Saate baktım. Saat, 7'ye 5 vardı. Uyandığımda korkmuyordum. İçim rahattı. Anneme olanları anlattım. O, tabii ki bunları ciddiye almadı. Yemek yiyip yattığım için olduğunu söyledi. Daha sonrasında tekrar yatmak istemedim. Televizyonu açtım. Sonra uyuyakalmışım.
Lütfen anlattıklarımla dalga geçmeyin. Anlattıklarımın tamamı, başımdan geçmiştir. Okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

(Not: Eğer salonda uçarken korkup uyanmasaydım düşünce hızıyla, rüya aleminde istediğim her yer gidebilirdim)

Yine de böyle şeylere kendini kaptırmamak en iyisi.

Cevapla
Teşekkür Edenler: berşan , CurtisSunc , JeffreyExate
.


[-]
Hızlı Cevap
KonuHızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi